Letgoda Al Sat Yaparak Para Kazanmak

 

letgodan al sat yaparak para kazanma
letgoda al sat yaparak para kazanmak


Letgoda al sat yaparak para kazanmak fikri mutlaka herkesin aklından geçmiştir. Mobil cihazlarda e-ticaret sitelerinin ve uygulamalarının yaygınlaşmasıyla kullanıcılar da 2. el ürün al sat yapmaya başladılar. İncelediğimiz zaman al sat yapmak için en uygun platformun Letgo olduğunu görüyoruz. Letgo yatırımlarıyla ve işlevselliğiyle al sat yapmak için en uygun platformlardan biridir. Letgoda al sat yaparak para kazanmak için öncelikle bazı ufak tüyolar öğrenmek gerek. Bu basit tüyolar ile düşündüğünüzden daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Ocak 2015 yılında kurulan letgo şu an 7. yılına girdi. Baktığımız zaman letgonun asıl amacı 2. el ürün alış satışını hızlandırmak ve canlandırmaktır. Letgo da bu sayede alış -satış yapılarak para kazanılabiliyor. Letgoda al sat yaparak para kazanmak için sizlere aşağıda bahsedeceğimiz tüm adımları birer birer uygulayın. Ayrıca vereceğimiz altın değerindeki tüyolar ile bir ürünü nasıl daha ucuza alabileceğinizi ve kar marjınızı nasıl arttırabileceğinizi öğreneceksiniz.

Herkesin evinde kullanmadığı, bir kenara fırlattığı ürünler mutlaka bulunur. İşte tam bu noktada bu ürünleri nasıl değerlendirip satacağınızı öğrenmek için sayfayı aşağıya kaydırın ve yazıyı okumaya devam edin.

Letgoda Al Sat Yaparak Para Kazanma :

Letgodan para kazanabilmek için öncelikle evinizde kullanmadığınız veya ucuz fiyata satın aldığınız bir ürüne ihtiyacınız var. Daha sonra ise bir Letgo hesabına ihtiyacınız var. Bir hesap oluşturduktan sonra ise satacağınız ürünün farklı açılardan ve net fotoğraflarını çekin. Fotoğrafları çekip derledikten sonraki işiniz ise  ürüne ait bilgileri açıklayıcı ve akılda soru işareti bırakmayacak şekilde açıklama kısmına  girmek. Son adımda ise ürününüze bir fiyat bilgisi yazın ve ürününüzü satışa çıkartın.

Letgodan al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız ürünün alış satış sürecini oldukça hızlı yapmanız gerekmektedir. Bunun için de sürekli bir araştırma içinde olmalısınız ve ürünlerinizi en uygun fiyattan yakalayıp satışını yapmalısınız. 

Letgoda Al Sat Yaparak Para Kazanma - Ürün Satın Alırken Kullanacağınız Tüyolar:


Letgodan para kazanabilmek için öncelikle satacağınız ürünü uyguna almalısınız. Vereceğimiz tüyolar ile satacağınız ürünü ucuz fiyatlara alabilirsiniz. 

 • İlk olarak vereceğimiz tüyo her zaman en yeni ilanları takip edin. Çünkü yeni ilanlar genellikle ihtiyaçtan dolayı satılan ürünlerdir. En yeni ilanları takip ettiğiniz zaman bu ilanları ilk görenlerden olduğunuzdan hemen teklifinizi ileterek çok uygun fiyatlara satılacak ürünler bulabilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz ürün hakkında fiyat araştırması yapın. Böylelikle ürünün piyasa fiyatı hakkında bilgi sahibi olursunuz Ve bu sayede satın alacağınız üründen ne kadar kar yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olursunuz.
 • Bir ürünü satın almadan önce mutlaka ama mutlaka ilan sahibinden ürünün her yerinin detaylı fotoğraflarını isteyiniz. Böylece ürünü satın almaya gittiğinizde hayal kırıklığına uğramazsınız ve en önemlisi zaman kaybı yaşamazsınız.
 • Kesin olarak almaya karar verdiğiniz zaman satıcının telefon numarasını alarak kısa da olsa bir telefon görüşmesi yapın. Bu hem size hem de satıcı kişiye güven verecektir.
 • Kendinizin kullanmadığı veya hakkında bilgi sahibi sahibi olmadığınız ürün her ne kadar ucuz olursa olsun mutlaka ama mutlaka uzak durun.
 • Elektronik ürün satın alacaksanız ürünü iyice inceleyeniz. Ürün hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz yanınızda bir arkadaşınızı götürebilirsiniz veya elektronikçi bir ustaya gösterebilirsiniz.
 • Ürünü satın alacağınız buluşma noktasını kalabalık olan yerler seçin. Tenha yerler güvenlik açısından önerilmez.
 • Ciddi alıcıyım, hemen bu gün alabilirim gibi ifadeler kullanmak satıcıya güven vereceğinden bu sözcükleri ticaretlerinizde kullanın.

Letgoda Al Sat Yaparak Para Kazanma - İlan Verirken Uygulayacağınız Tüyolar :


Letgoda satış yapmak zor değildir. Fakat yanlış tutum ve davranışlar ürünün satışını zorlaştırmaktadır. İlan verirken aşağıda sıralayacağımız tüyoları kullanırsanız ürününüz daha çabuk satılacaktır.
 • Ürününüzün detaylı ve her açıdan çekilmiş fotoğraflarını ilana koyarsanız daha çok müşteri çekersiniz.
 • Satacağınız ürünün fotoğrafları alıcının dikkatini çeken en önemli detaydır. Bu sebeple fotoğraflarınızı arka planı iyi ve yeterince ışık alan yerlerde çekin.
 • Ürünün açıklama kısmını akılda soru işareti bırakmayacak şekilde doldurun. Alıcılar bu hususa çok dikkat etmektedirler.
 • Dikkat çekici ve özenle hazırlanmış bir başlık sizi her zaman ön plana çıkartacaktır.
 • Ürününüz yaklaşık olarak 20 gün içerisinde satılmaz ise ürününüzü ilandan kaldırın ve tekrar yükleyin. Çünkü letgonun algoritması, yeni ilanları belirli bir süre ön plana çıkartmaktadır.

Pazarlık Tüyoları :

Amacınız para kazanmak. Bunun için ise ürünün alış fiyatını düşük tutarak yüksek kar marjı ile satmanız gerekir. Yani ürünü ucuza almanız gerekmektedir. Bunun için ise pazarlık yeteneğinizin olması gerekmektedir. Herkes böyle bir yeteneğe sahip olmayabilir fakat vereceğimiz tüyolar ile siz de pazarlık yapabilir ürünü daha ucuza alabilirsiniz.

 • Genellikle satıcıların çoğu açıklamalarına PAZARLIK OLUR yazısınız ekler. Bu sebeple mutlaka ama mutlaka satıcı ile pazarlık yapın.
 • Yaklaşık 10 günü geçmiş ürünler acele olmayan ürünler anlamına geliyor. Bu sebeple her zaman hedefiniz yeni ürünler olsun çünkü acelesi olmayan ürünlerin sahipleri fiyat konusunda esnek davranmayacaklardır.
 • Satın alacağınız ürünü başka platformlardan da araştırınız. İlan sahibi pazarlığa yanaşmaz ise başka yerde ürünün fiyatının daha düşük olduğunu anlatın.
 • Öğrenci kardeşlerimiz bu işi yapacaksa öğrenci olduklarını belirtmesi satıcı kişinin indirim yapmasını sağlayacaktır.
 • Hemen alabilirim gibi ifadeler de satıcının üründe indirim yapmasını sağlayacaktır.

Ürün Fiyatlandırma :

Para kazanmak istiyorsanız ürününüzü doğru fiyatlandırın.  Doğru bir fiyatlandırma için dikkat etmeniz gerekenler.

 • Ürünü satışa koymadan önce ürün kaç yıllık, kırığı çıkığı, deformesi, hasarı var mı gibi soruları kafanızda canlandırmalısınız ve fiyat biçerken bunları göz önünde bulundurmalısınız.
 • Sadece letgo değil başka platformlarda da satacağınız ürünün fiyatlarını araştırmalısınız.
 • Ürününüze çok düşük fiyatlar belirlemeyin. Çünkü o ürünü satıp başka bir ürün alacağınızdan dolayı fiyatı çok iyi ayarlamalısınız.
 • En önemlisi açıklama kısmına Pazarlık Olur, Pazarlık Sünnettir gibi yazılar ekleyiniz. Müşteriler pazarlık yapmaktan çok hoşlanırlar. 

Diğer yazılarımız için tıklayın.
Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski