Badem Göz Ameliyatı 2022

Badem Göz Ameliyatı, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Badem göz estetiği, yabancı ülkelerde ve Türkiye de kullanılan en popüler estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Toplumumuzda '' Kantoplasti '' olarak da bilinmektedir. Badem göz ameliyatında gözlere çekik bir görünüm kazandırılarak, kişinin bakışlarının daha genç, estetik, canlı ve çekici olması sağlanmaktadır. Kantoplasti sayesinde göz kapakları ve çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen olsa dahi giderilebilmektedir.

Yazımızda bu ameliyat hakkında merak edilen tüm sorulara cevap vereceğiz...

Badem Göz Ameliyatı
Badem Göz AmeliyatıBadem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  1. Yaklaşık 1 saat sürmektedir.
  2. Genel veya lokal anestezi ile yapılabilmektedir.
  3. Gözün dıştaki kısmına küçük bir kesi atılarak, göz bu estetik için özel olan cerrahi ipler ile dışa ve yukarıya doğru çekilir. Daha sonra kemik zarına asılarak erimeyen ipliklerle sabitleştirilir.
  4. Cerrahınız tüm işlemleri bitirdikten sonra 3-4 ufak dikiş atarak operasyonu sonlandırır.


Badem Göz Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:


Ameliyat Sonrası:

Hasta 1-2 gün içerisinde günlük hayatına devam edebilir. Dış deride kullanılan dikiş ipleri 5 ila 7 gün içerisinde alınırlar. Ameliyat acısızdır ve dikiş izi kalmaz. Ameliyat sonrası hafif bir şişlik, ödem, kaşıntı veya kızarıklık olması gayet normaldir. Yaklaşık olarak 10 gün içerisinde tamamen iyileşme görülmektedir. 7 ila10 gün içerisinde şikayetleriniz geçmezse mutlaka doktorunuza görününüz. İyileşme sürecinde göz çevrenize herhangi bir kimyasal madde uygulamayınız. Son olarak doktorunuzun anlattıklarını iyice dinleyin ve söylediklerini mutlaka uygulayın.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Yüze yapılan tüm estetik operasyonlarda yıllar sonra sarkma, bozulma görülebilmektedir. Yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle yapılan operasyonlar zamanla etkisini yitirebilir. Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da tam kalıcılık yoktur. Fakat yaşlanmaya karşı yapılan estetikler ile desteklenirse daha uzun süre kalabilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Kadın veya erkek fark etmeksizin dileyen herkese uygulanabilir. Yalnız şunu belirtmekte fayda var. Eğer ki göz kapaklarınızda bir problem varsa büyük ihtimalle cerrahınız ameliyatı onaylamayacaktır. Doktorunuz, göz kapaklarınızdaki sorunu çözdükten sonra tekrardan gelmenizi söyleyecektir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi Neler Yapmalısınız?

Bu ameliyatı yaptırmadan önce ince eleyip sık dokumalısınız. Yani iyi bir araştırma yapmalısınız. İşinde başaralı bir cerrah bulursanız hem operasyonunuz başarılı geçer, daha çabuk iyileşirsiniz hem de ameliyatınız daha kalıcı olur.

Ameliyat öncesi cerrahınızdan süreçle ilgili bilgi alınız. Aklınızdaki tüm soruları cerrahınıza sorabilirsiniz.

Hastane de Yatış Gerekir mi?

Badem göz estetiğinden sonra hastanede yatış gerekmez. Operasyondan sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Sadece birkaç gün biraz dikkat etmeniz gerekebilir.

Ameliyat Ne kadar Sürer?

Diğer ameliyatlara göre oldukça kısa diyebiliriz. Cerrahınıza göre ameliyat süresi değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak 30 ila 60 dakika sürmektedir. 


Operasyon Riskli midir?

Badem göz ameliyatı, riskli mi veya gözüme herhangi bir zarar gelir mi diye merak ediyorsanız, çok fazla riskleri yoktur diyebiliriz. Gözünüzde geçici morarma ve ödem oluşabilir. Nadir de olsa operasyon yerinde enfeksiyon oluşabilir. Bazı sinir hasarları görülebilir fakat genellikle geçicidir. Ayrıca genel anestezi ile operasyonunuz gerçekleştirilirse, genel anestezi de bazı riskler içermektedir. Tüm bu riskleri doktorunuz size tek tek anlatacaktır. Eğer ki doktorunuz anlatmazsa bile anlatmasını istemeniz en doğal hakkınızdır.

Gözüm Doğal Görünür mü? İnsanlar Bakınca Estetik Olduğumu Anlarlar mı?

Ameliyat sonrası yüzünüz ve gözünüz gayet doğal gözükür. Sizi hiç tanımayan bir kişi doğuştan çekik gözlü olduğunuzu düşünebilir. Ve 1 ay içinde göz yapısı tamamen oturur ve istenilen doğal görünüme kavuşulur.

Ameliyattan Sonra Makyaj Yapabilir miyim?

Badem göz için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere kesi atılarak yapılan yöntemi anlattık. Eğer ki ameliyatınızda gözünüze kesi atıldıysa 1 hafta boyunca makyaj yapmamalısınız. Kesi atılmadan yapılmışsa doktorunuza da danışarak ameliyattan hemen sonra makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda var, kesi atılarak ameliyat olan kişiler göz çevresi dışındaki yerlere makyaj yapabilirler.

Badem Göz Ameliyatı Fiyatı 2022

Bu ameliyatın fiyatı, kullanılacak tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Kullanılacak tekniğin yanı sıra ameliyatta uygulanacak anestezi yöntemine göre de fiyatta oynamalar olabilmektedir. Ameliyat olacak kişiye hangi anestezi yöntemi daha uygunsa o anestezi uygulanır ve ona göre fiyat belirlenir. Bu tür estetik ameliyatlarının fiyatları her sene değişmektedir. İnternet üzerinden fiyat yayınlamak doğru değildir. Dediğimiz üzere kişiden kişiye, kullanılan yönteme ve uygulanan anesteziye göre fiyatta değişiklik görülecektir. İlinizde bulunan Estetik Merkezlerinden randevu alıp uzaman doktorlarla görüştükten sonra onlar size bir fiyat belirleyecektir.


Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski